https://kenkejai.amvmt.lt/components/com_vmtvaldymas/images/default.gifPušies liemenų kenkėjai
Sąrašai
Viršūninis žievėgraužis
Viršūninis žievėgraužis
Lietuvoje dažnas, tačiau masinio kenkimo židinių nenustatyta. Kaimyninėse šalyse dėl viršūninio žievėgraužio masinio išplitimo jau keletą metų džiūsta pušys. Baltarusijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje pušynų džiūvimai prasidėjo po 2015 m. sausrų ir tęsiasi iki šiol.
Mažasis pušiagraužis
nopic
Suaugusio vabalo kūnas 7-14 mm ilgio. Vabalas rusvai arba tamsiai rudas, padengtas pilkais arba gelsvais pilkais plaukeliais. Galva yra statmena kūno ašiai. Suaugėlio priešnugarėlės priekyje matomos keturios apskritos geltonos plaukuotos dėmės, o priešnugarėlės kampuose yra aštrios išaugos.
Rudasis medkirtis
nopic
Kūnas 10-27 mm, rudas, apačia dažnai rausva. Akys apaugusios ilgais plaukeliais. Užpakalinės letenos trečiasis narelis įskeltas beveik iki pagrindo. Priešnugarėlės šonai apvalūs, diskas plokščias su dviem kiek išlenktomis įdubomis, smulkiai ir labai tankiai taškuotas.
Šešiadantis žievėgraužis
nopic
Vabalas 6,0 – 8 mm ilgio, rudai gelsvos spalvos, blizgantis, apaugęs ilgais plaukeliais. Patinėlių ir patelių antsparniai baigiasi vadinamuoju karučiu.
Dvidantis žievėgraužis
nopic
Vabalas rudas, 2-2,5 mm ilgio. Patinėlių karučio viršutinėje dalyje yra 2 kablelio pavidalo aštrūs danteliai. Patelių karutis siauras, volelio formos, šonuose yra po vieną nuospaudų pakilimą.
Mėlynasis ragauodegis
Mėlynasis ragauodegis
Suaugėliai skraido birželio-rugpjūčio mėnesiais. Patelės kiaušdėtis sujungtas su maišeliu, kuris pripildytas medieną ardančių grybų sporomis. Sporos kartu su kiaušinėliais patenka į medieną, o grybų ardoma mediena tampa tinkama lervų maitinimuisi.
Didysis blizgiavabalis
Didysis blizgiavabalis
Generacijos trukmė – 2 metai, tačiau literatūroje yra duomenų jog vystymasis gali trukti ir 3-6 metus. Vystosi neseniai nudžiūvusių pušų kamienuose ir kelmuose.
Didysis kirpikas
Didysis kirpikas
Vienas žalingiausių ir dažniausiai pasitaikančių pušies liemenų kenkėjų. Dažniausiai pažeidžia medžius gaisravietėse, šakninės pinties ar spyglius graužiančių vabzdžių židiniuose.
Mažasis kirpikas
Mažasis kirpikas
Dažnai sutinkama pušies liemenų kenkėjų rūšis. Gyvena po plona stiebų žieve, storose šakose, rečiau po vidutinio storumo žieve.
Mėlynasis blizgis
Mėlynasis blizgis
Šviesą ir šilumą mėgstanti rūšis, židiniai formuojasi gaisravietėse, šakninės pinties židiniuose, išretėjusiuose, mažo skalsumo medynuose.
Rezultatai 1 - 10 iš 17

Kenkėjų paieška

 Šaknys 
 Stiebas 
 Šakos / ūgliai 
 Spygliai / Lapai 
 Pumpurai / žiedai / vaisiai 
 Medelynas