https://kenkejai.amvmt.lt/components/com_vmtvaldymas/images/default.gifLapus graužiantys
Sąrašai
Pušinis chermesas
nopic
Ant pušaičių ūglių ir liemenėlių baltame dideliame veltinyje randami amarai. Stipriai apnikus pažeidžiami jauni ūgliai.
Kablelinis skydamaris
Kablelinis skydamaris
Skydeliai primena kablelį, vienas galas platesnis, kitas smailus, kiek užlenktas, pilkšvi ar rudi.
Didysis karnagraužis
nopic
Vabalas ovalus, kresnas, išgaubtas, apaugęs neįprastai ilgais 4-6 mm ilgio plaukais. Kūno spalva nuo tamsiai rudos iki juodos, su matiniu atspalviu. Priešnugarėlė platesnė prie pat pagrindo, platesnė už jos ilgį, priekinėje dalyje grubiai išraižyta, o vidurinėje taškuota.
Kūgiškoji gumbavapsvė
nopic
Nelytinės kartos suaugėlių pilvelis ir kojos rausvai rudi, antenos tamsiai rudos prie pagrindo šviesesnės, lytinės kartos suaugėliai juodi, antenos tamsios, pilvelis oranžinis, apačia pilvelio tamsesnė, kojos oranžiškai gelsvos.
Monetinė gumbavapsvė
nopic
Lytinės kartos patelės yra apie 1.8-2.4 mm ilgio, daugiausia rudos spalvos, sparnai skaidrūs, kojos plaukuotos. Patinai yra šiek tiek mažesni nei patelės, taip pat sparnuoti.
Kekiškoji gumbavapsvė
nopic
Gumbai iki 6 mm skersmens, gelsvai ar rudai raudoni, iš viršaus padengti rausvai rudais plaukeliais, apačioje pilki. Viduryje pastebimas iškilimas.
Pūkapilvis verpikas
Pūkapilvis verpikas
Suaugėliai drugiai rausvai rudos spalvos. Ties sparno pagrindu ir apie vidurį yra baltos dėmės, bei pilkšva juosta sparno apačioje. Kiaušinių neišdėjusios patelės turi neproporcingai didelį kūną.
Gleivėtasis liepinis pjūklelis
nopic
Suaugėlio kūnas yra juodas ir siekia iki 7 - 8 mm ilgio. Sparnai tamsūs ir blizgūs, sparnų kraštai permatomi. Kiaušiniai būna 0,3-0,5 mm dydžio.
Žaliasis alksninukas
Žaliasis alksninukas
Vabalo kūnas 6,5-8,5 mm ilgio. Viršutinė pusė ryškiai žalia, pasitaiko žydros ar rausvai auksiškos spalvos, blizganti. Antenų trečias-penktas nareliai gelsvai raudoni.
Mėlynasis alksninukas
Mėlynasis alksninukas
Vabalo kūnas 5-7 mm ilgio, tamsai mėlynos metalo blizgesio spalvos. Antsparniai į užpakalį šiek tiek platėjantys, ant jų matyti smulkūs taškeliai. Kiaušinėliai ovališki ryškiai geltonos spalvos.
Rezultatai 1 - 10 iš 27

Kenkėjų paieška

 Šaknys 
 Stiebas 
 Šakos / ūgliai 
 Spygliai / Lapai 
 Pumpurai / žiedai / vaisiai 
 Medelynas