https://kenkejai.amvmt.lt/components/com_vmtvaldymas/images/default.gifLapuočių liemenų kenkėjai
Sąrašai
Ąžuolinis balangraužis
Ąžuolinis balangraužis
Įsigrauždami po žieve kenkia nusilpusių medžių, daugiausia ąžuolo ir buko smulkiosioms (iki 1,5 cm) šakoms, taip pat jaunų ąžuolų kamienų vidurinei ir viršutinei daliai. Apnikdami jaunų ąžuolų kamienus, savarankiškai arba kartu su kitais veiksniais, medelius gali nudžiovinti.
Raštuotasis drebulinis ūsuotis
nopic
Vabalo kūnas 13 - 19 mm ilgio. Antsparniai juodi, apaugę juodais ir žaliai gelsvais plaukeliais, kurie suformuoja išilginę juostą su 5 šoniniais iškyšuliais. Priešnugarėlės diskas su juoda dėmele.
Citrinmedinis ūsuotis
nopic
Vabalas 21 -37 mm ilgio. Juodais blizgančiais antsparniais, ant kurių yra 10 -12 baltų dėmių. Pas pateles už antsparnių kyšo pilvo galelis, o pas patinus antspariai šį galelį paslepia. Antenos ilgos, iš 11 narelių, juodos, narelių sudūrimo vietos yra šviesios.
Neporinis medininkas
Neporinis medininkas
Patelės 3,2-3,6 mm, kresnos, cilindriškos, apaugusios plaukeliais. Spalva ruda, blizganti. Ansparnių taškai stambūs, lėkšti su aiškiu dugnu, išsidėstę eilėmis.
Beržinis balangraužis
Beržinis balangraužis
Vabalas cilindro formos, dydis 4,5-6,5 mm, spalva juoda ar ruda, blizganti. Pilvelis įstrižai nupjautas. Antsparniai plokšti. Kojos ir antenos rudos spalvos.
Dvitaškis siaurablizgis
Dvitaškis siaurablizgis
Kūnas 8-13 mm. Viršutinė pusė bronziškai žalia, žalia arba mėlynai žalia. Antsparnių viršūnės su dviem baltomis plaukuotomis dėmelėmis, dažniausiai kiek mažesnės dėmelės būna ant pečių. Lervos kreminės-baltos spalvos, bekojės, 2-3 cm ilgio.
Gluosninis kelmagraužis
nopic
Vabalas stambus, 14-30 mm ilgio, juodas, kresnas, storas, matinis, apaugęs švelniais gelsvais ir rudais plaukeliais, kurie antsparniuose sudaro smulkias dėmeles. Antsparnių pečiai dideli ir išsikišę.
Muskusinis ūsuotis
Muskusinis ūsuotis
Vabalo kūnas siekia iki 13-35 mm ilgio, grakštus, metališkai bronzinės, žalios arba melsvos spalvos. Priešnugarėlės priekinė ir užpakalinė dalis susiaurėjusi, šonuose dideli smailūs gumburėliai, diskas taškuotas arba raukšlėtas, su blizgia lygia vidurine juosetele.
Paprastasis grąžtvabalis
Paprastasis grąžtvabalis
Vabalas 6-18 mm ilgio, kūnas siauras, ištęstas, su plonais odiškais antsparniais. Patelės gelsvai rudos, akys juodos, dažnai kūno apačia ir antsparnių viršūnės juosvos. Patinų saplva labai nepastovi: nuo gelsvai rudos iki juodos.
Laivinis grąžtvabalis
nopic
Vabalas 7-13 mm ilgio, kūnas ištisęs ir siauras. Priešnugarėlė ilgesnė už jos plotį. Antenos labai ilgos, siūliškos. Apatinio žandikaulio čiuopikliai padengti vešliomis ataugomis.
Rezultatai 1 - 10 iš 18

Kenkėjų paieška

 Šaknys 
 Stiebas 
 Šakos / ūgliai 
 Spygliai / Lapai 
 Pumpurai / žiedai / vaisiai 
 Medelynas