https://kenkejai.amvmt.lt/components/com_vmtvaldymas/images/default.gifInfekcinės ligos
Sąrašai
Ąžuolo sėjinukų šaknų puvinys
Ąžuolo sėjinukų šaknų puvinys
Ąžuolo sėjinukai arba jauni (iki 10 m.) medeliai nuo viršūnės ima džiūti ir vysti.
Gemmamyces piceae
Gemmamyces piceae
Pažeidžia daugumą eglių kartais ir europinį kėnį. Grybo plitimui ir infekcijos židiniams susidaryti didžiausią įtaką turi drėgni orai ar ilgai užsilaikanti drėgmė.
Pilkasis kekeras
Pilkasis kekeras
Pilkos spalvos purų grybienos apnašą sudaro grybo micelis, konidijakočiai ir konidijos. Konidijakočiai tiesūs, daugialąsčiai, jų ląstelės ties pagrindu pilkšvai rudos, viršūnėje bespalvės, šakotos, šakelių viršūnės apkibusios konidijomis ir primena kekę.
Rausvasis ąžuolo gilių pelėsis
nopic
Trichothecium roseum pažeistų sėklų paviršiuje atsiranda tamsiai rudų atsiknojusiais kraštais šiek tiek įdubusių dėmių, padengtų puria rausvos arba oranžinės spalvos grybiena.
Baltasis ąžuolo gilių pelėsis
nopic
Padidėjus oro drėgmei po 1-2 dienų ant vienos iš sėklų paviršiaus gali atsirasti balta vejos pavidalo grybiena, kuri greitai auga ir gausiai padengia gretimas sėklas.
Gilių pelėjūniniai pelėsiai
nopic
Nelytinėje stadijioje plinta konidijomis, tai yra, sporomis išsivysčiusiomis iš konidijogeninių ląstelių. Grybiena dažniausiai sudaryta iš tankiai šakotų, daugiabranduolinių, bespalvių su pertvarėlėmis hifų tinklo.
Ąžuolo gilių citosporozė
nopic
Pavienės piknidės turi kūgio arba pusiau rutulio formą, tačiau jos dažniausia būna suaugę pagrindais, netaisyklingos formos.
Ąžuolo gilių fomozė
nopic
Demėse luobelė nuberta pavieniais arba grupėmis 1,2-1,6 x 0,8 mm dydžio juodais kūneliais – piknidžiais.
Kopūstgalvis raukšlius
Kopūstgalvis raukšlius
Stambūs (10-40 cm skersmens) vienmečiai vaisiakūniai panašūs į koralą plokščiomis, tankiai išsidėsčiusiomis garbanotomis šakutėmis, atsišakojančiomis nuo bendro koto. Užauga iki 3-5 kg svorio.
Pūstasis gniaužtenis
Pūstasis gniaužtenis
Grybo vaisiakūniai vienmečiai. Tai apoteciai 3-10 (15) cm dydžio, driekiasi substrato paviršiumi, iš pradžių plokšti, vėliau išgaubti, tarsi išpūsti, kauburiuoti ir banguoti, rausvai rudi, rudi arba beveik juosvi, su prigludusiais prie substrato gelsvais ar šviesiai rudais kraštais, bekočiai.
Rezultatai 1 - 10 iš 66

Kenkėjų paieška

 Šaknys 
 Stiebas 
 Šakos / ūgliai 
 Spygliai / Lapai 
 Pumpurai / žiedai / vaisiai 
 Medelynas